Warsztaty tańców bretońskich

Warsztaty tańców bretońskich – prowadzenie Tomasz Kowalczyk

29.10 (sobota) g.15:00 – 17:00 Retro Dance Studio (ul. Wielka 19/4)

Na warsztatach będzie można nauczyć się lub sobie przypomnieć podstawowe tańce bretońskie,(w kręgu i korowodowe), z naciskiem na te, które będą grane na wieczornym fest nozie z Trio Hamon/Martin/Ebrel.

W programie m.in. hanter dro, rond de st vincent, gavotte, ridée 6 temps, suite plinn, kas a-barh…

Tomasz Kowalczyk, pasjonat Bretanii, jedyny dyplomowany nauczyciel tańców bretońskich w Polsce, inicjator i wieloletni animator ruchu bretońskiego w Polsce, związany z Domem Bretanii niemal od jego początków w latach 90-tych.

Wstęp wolny. Zapisy : elwira@dombretanii.org.pl

Bretończycy, jak przystało na Celtów, kochają muzykę i taniec. Tańce tradycyjne są w Bretanii powszechnie znane i bardzo popularne. Bretońska zabawa taneczna nazywa się Fest Noz (zabawa nocna). W grudniu 2012 roku Fest Noz wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco jako zjawisko kulturowe. Znalazła się tam obok m.in. portugalskiego Fado, meksykańskich Mariachi i chińskiego teatru cieni.

Dom Bretanii od wielu lat organizuje okazjonalnie warsztaty tańca bretońskiego oraz imprezy taneczne Fest Noz, na których grają bretońscy mistrzowie. Informację o najbliższych warsztatach tanecznych znajdziesz w bieżącym programie Domu Bretanii.

TB SlideJeśli chcesz nauczyć się tańców bretońskich, zapraszamy do darmowego skorzystania z naszego  mini-kursu pt. „Tańczymy bretońskie„. Życzymy udanej nauki!

 

 

 

Fest-Noz z Vincendeau-Felder w Blue Note 24.10.2015. Fot. Radek Rakowski

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz