Warsztaty tańców bretońskich

Warsztaty tańców bretońskich – prowadzenie Krzysztof Rogulski i Marta Tomczak

18.11 (sobota), g.16-18 Dom Bretanii

tancebzh-fot. Marianna Łakomy

Fot. Marianna Łakomy

Warsztaty odbędą się w ramach XXX Dni Bretanii.
 
 
Tańce tradycyjne są w Bretanii powszechnie znane i popularne wśród wielu pokoleń. To głównie tańce w kręgu, łańcuchowe i korowodowe. Bretońska zabawa taneczna fest-noz (z bretońskiego „zabawa nocna”), która jest ważnym elementem życia zarówno wiejskich, jak i miejskich społeczności, została wpisana w 2012 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco jako zjawisko kulturowe.
 
Warsztaty skierowane są przede wszystkim do osób 18+, które miały już okazję uczyć się innych tańców bretońskich i/lub balfolkowych. W programie warsztatów znajdą się: suite de Loudéac, an dro, kas a-barh, gawot górski. Ze względu na krótki czas trwania warsztatów, tempo nauki będzie dość intensywne.
Poznane tańce będzie można praktykować m.in. podczas występu zespołu Birinig Express 24.11 w klubie 2 Progi, informacje/bilety: https://tiny.pl/cplkz
 
 
Koszt warsztatów: 10 zł, płatne gotówką w dniu warsztatów.
 
 
Zapisy: agata@dombretanii.org.pl
 
Krzysztof Rogulski i Marta Tomczak od 13 lat nauczają tańców balfolkowych, w tym bretońskich, których uczyli się u źródeł, głównie we Francji. Pod szyldem Bal Folk Poznań organizują warsztaty i imprezy taneczne.
 
Dni Bretanii są współfinansowane z budżetu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Regionu Bretania.

 

Bretończycy, jak przystało na Celtów, kochają muzykę i taniec. Tańce tradycyjne są w Bretanii powszechnie znane i bardzo popularne. Bretońska zabawa taneczna nazywa się Fest Noz (zabawa nocna). W grudniu 2012 roku Fest Noz wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco jako zjawisko kulturowe. Znalazła się tam obok m.in. portugalskiego Fado, meksykańskich Mariachi i chińskiego teatru cieni.

Dom Bretanii od wielu lat organizuje okazjonalnie warsztaty tańca bretońskiego oraz imprezy taneczne Fest Noz, na których grają bretońscy mistrzowie. Informację o najbliższych warsztatach tanecznych znajdziesz w bieżącym programie Domu Bretanii.

TB SlideJeśli chcesz nauczyć się tańców bretońskich, zapraszamy do darmowego skorzystania z naszego  mini-kursu pt. „Tańczymy bretońskie„. Życzymy udanej nauki!

 

 

 

Fest-Noz z Vincendeau-Felder w Blue Note 24.10.2015. Fot. Radek Rakowski

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz