Warsztaty tańców bretońskich

Warsztaty tańców bretońskich – prowadzenie Tomasz Kowalczyk

tancebzh-fot. Marianna Łakomy

Fot. Marianna Łakomy

W Bretanii tradycje taneczne są bardzo żywe. Szczególnie popularne są tańce w kręgu, łańcuchu oraz korowodzie, wyzwalające poczucie wspólnoty u tańczących. Fest-noz (z br. „zabawa nocna”), czyli tradycyjna potańcówka bretońska, został wpisany w 2012 roku jako zjawisko kulturowe na Listę Światowego Dziedzictwa Niematerialnego UNESCO. Na warsztatach będzie można nauczyć się tańców bretońskich, które będą tańczone na wieczornym fest-nozie z zespołem SKOLVAN z Bretanii, takich jak: suite de Loudéac, kost ar hoat, suite plinn, laridé 8 temps oraz – o ile czas na to pozwoli – ridée 6 temps, kas a-barh, rond de Saint-Vincent, hanter dro lub andro.

Tomasz Kowalczyk – pasjonat Bretanii, dyplomowany nauczyciel tańców bretońskich, inicjator i wieloletni animator ruchu bretońskiego w Polsce, związany z Domem Bretanii od jego początków w latach 90-tych.

 

Data: 22.04. (sobota) g. 15:00-17:00

Miejsce: Retro Dance Studio (ul. Wielka 19/4)

Wstęp: 10 zł

Zapisy : elwira[małpa]dombretanii.org.pl

EDIT: BRAK WOLNYCH MIEJSC.

 

 

 

 

 

Bretończycy, jak przystało na Celtów, kochają muzykę i taniec. Tańce tradycyjne są w Bretanii powszechnie znane i bardzo popularne. Bretońska zabawa taneczna nazywa się Fest Noz (zabawa nocna). W grudniu 2012 roku Fest Noz wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco jako zjawisko kulturowe. Znalazła się tam obok m.in. portugalskiego Fado, meksykańskich Mariachi i chińskiego teatru cieni.

Dom Bretanii od wielu lat organizuje okazjonalnie warsztaty tańca bretońskiego oraz imprezy taneczne Fest Noz, na których grają bretońscy mistrzowie. Informację o najbliższych warsztatach tanecznych znajdziesz w bieżącym programie Domu Bretanii.

TB SlideJeśli chcesz nauczyć się tańców bretońskich, zapraszamy do darmowego skorzystania z naszego  mini-kursu pt. „Tańczymy bretońskie„. Życzymy udanej nauki!

 

 

 

Fest-Noz z Vincendeau-Felder w Blue Note 24.10.2015. Fot. Radek Rakowski

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz