Projekty europejskie

FuEU flag-Erasmus+_vect_POSndacja Poznań – Ille-et-VIilaine uczestniczy od lat w wielu projektach europejskich.

 

Aktualne projekty:

 

RID-Euromed (Régions Internationales Démocratiques Euro-Méditerranéennes) cropped-logoorideeuromed

Dom Bretanii uczestniczy w ramach programu europejskiego Erasmus+ „Partnerstwa strategiczne” w trwającym 3 lata – od 2016 do 2019 r. – projekcie francusko-tunezyjsko-marokańsko-niemiecko-polskim RID EUROMED  we współpracy z liderem projektu z Bretanii MIR (Maison Internationale de Rennes) oraz z Tunezyjską Ligą Praw Człowieka (członkiem Tunezyjskiego Kwartetu na Rzecz Dialogu Narodowego, który otrzymał pokojową nagrodę Nobla w 2015 za zasługi w budowaniu demokracji po rewolucji tunezyjskiej w 2011) i Relais pour l’Emergence d’une jeunesse Sociale organisée (RESO) z Tunezji, a także z Réseau des associations de développement des oasis du sud-est (RADOSE) z Maroka i wreszcie z Deutsch-Französisches Institut Erlangen (dFI) z Niemiec.

Celem projektu jest stworzenie międzykulturowych modułów szkoleniowych dla dzieci i młodzieży z zakresu praw człowieka i wartości demokratycznych w Europie i basenie Morza Śródziemnego.

Link do platformy edukacyjnej poświęconej wolności sumienia, która jest efektem pracy w pierwszym roku trwania projektu: http://www.liberte-de-conscience-rideuromed.com/

Blog projektu

Fanpage Facebook projektu

 

———————————————————————————————-

Wolontariat Europejski (European Voluntary Service)

W ramach wolontariatu europejskiego regularnie gościmy w Domu Bretanii  młodych Europejczyków, którzy pomagają nam w działalności biblioteki, w organizacji wydarzeń kulturalnych, kontaktach z artystami i goścmi naszych imprez itp.

W przyjmowaniu wolontariuszy EVS pomaga nam Stowarzyszenie Jeden Świat z Poznania.

———————————————————————————————-

Pobyt szkoleniowy ekipy lektorów Domu Bretanii na stażu dydaktycznym w Strasburgu i LizbonieEU flag-Erasmus+_vect_POS

W lipcu i wrześniu 2017  lektorzy naszej szkoły językowej wzięli udział w projekcie sfinansowanym przez program Erasmus +, w ramach sektora „Edukacja Dorosłych” Akcja 1- Mobilność kadry edukacji dorosłych. Projekt ten nosił tytuł: „Zwiększenie innowacyjności szkoły językowej poprzez wprowadzenie nowych technologii do procesu nauczania, poszerzenie kompetencji kulturowych lektorów oraz modernizację zarządzania”.

W ramach tego projektu 7 nauczycieli języka francuskiego oraz 1 nauczyciel języka portugalskiego uczestniczyło w stażach językowo-dydaktycznych w Starsbourgu i Lizbonie.

Więcej informacji TUTAJ