My French Film Festival

MY FRENCH FILM FESTIVAL

My French Film Festival to międzynarodowy internetowy festiwal kina francuskiego.

Jego 10-ta edycja trwa od 16.01. do 16.02

Co roku udostępniane są online dla widzów z całego świata filmy długo i krótkometrażowe, które można w Polsce oglądać bezpłatnie. Zachęcamy do zapoznania się z programem tegorocznej, 10-tej, edycji festiwalu: www.myfrenchfilmfestival.com/pl, do oglądania filmów oraz do oceniania ich!

W Domu Bretanii przewidzieliśmy dla Państwa w styczniu i lutym kilka projekcji filmów festiwalowych na dużym ekranie. Wstęp oczywiście wolny.

ZAPRASZAMY!

Affiche-MyFFF-2020-PL-portrait

 

instynkt-matki23.01 (czwartek) g. 18.00

Instynkt Matki (Duelles), dramat/thriller, reż. Olivier Masset-Depasse, 2018 | 97′
 
Bruksela, wczesne lata 60. Alice i Céline mieszkają obok siebie w mieszczańskich domach. Są najlepszymi przyjaciółkami, a ich synowie Théo i Maxime, którzy dorastali razem jak bracia, najlepszymi przyjaciółmi. Ich rodziny spędzają razem każdą wolną chwilę. Harmonia zostaje jednak zaburzona po wypadku, którego ofiarą jest synek Céline, Maxime…

 

niezbędna-konieczność

 

29.01 (środa) g. 18.00

Niezbędna konieczność (Perdrix), komedia, reż. reż. Erwan Le Duc, 2019 | 99′

Samochód Juliette zostaje ukradziony przez grupę nudystów-radykałów, a przyjmujący zgłoszenie policjant nie jest zbyt zainteresowany zgłoszeniem. 

Film z polskimi napisami. Wstęp wolny.

 

 

12.02. (środa) g. 18.00na-koniec-świata

My French Film Festival – międzynarodowy internetowy festiwal kina francuskiego

Na koniec świata (Les confins du monde), reż. Guillaume Nicloux, 2017 | 103′

Indochiny, rok 1945. Robert Tassen, młody francuski żołnierz jako jedyny przeżywa masakrę, podczas której na jego oczach ginie jego brat. Zaślepiony chęcią zemsty Robert podejmuje samotną, tajną próbę odnalezienia zabójców. Spotkanie z Maï, młodą indochińską dziewczyną, zmienia jego przekonania.

Film z polskimi napisami. Wstęp wolny.