Wydarzenia kulturalne

Już wkrótce Dni Bretanii! W tym roku ich 24-ta edycja jest poświęcona podróżom. Bretania jest krainą nadmorską, która od zawsze prowadziła ożywioną wymianę ze światem. Bretończycy są żeglarzami, jak choćby Jacques Cartier z Saint Malo uważany za odkrywcę Kanady. Bretończycy są rozsiani po całym świecie, a zamiłowanie do podróży pozostaje ich drugą naturą. W programie Dni Bretanii znajdzie się spotkanie z kustosz Muzeum Kompanii Indyjskiej w Lorient, p. Brigitte Nicolas, która opowie o szlakach handlowych między Europą a Azją, o wyprawach morskich organizowanych przez francuską Kompanię Wschodnioindyjską oraz o samych kosztownych luksusowych towarach takich jak jedwab, porcelana, przyprawy, sprowadzanych z Chin, Indii i Archipelagu Malajskiego. Usłyszymy również indyjskie brzmienia za sprawą GANGA PROCESSION, oryginalnego projektu z udziałem wybitnych muzyków z Bretanii i Indii. Spojrzymy również na Bretanię okiem polskiej przybyszki osiadłej tam od ponad 20 lat, jak również obejrzymy kilka bretońskich filmów krótkometrażiowych o tematyce migracyjnej. Serdecznie zapraszamy!

Kursy językowe i egzaminy

Chcesz się wyróżnić na rynku pracy znajomością języka francuskiego?

Świetnie sobie radzisz z rozwiązywaniem ćwiczeń gramatycznych ale stresuje Cię myśl o rozmowie w języku francuskim?

Masz problemy ze znalezieniem odpowiedniego słowa po francusku?

.... a może po prostu...

zakochałeś się w piosenkach Stromae i chcesz śpiewać razem z Zaz

albo najzwyczajniej w świecie chciałabyś samodzielnie zamówić kawę w Paryżu i pogadać z kelnerem?

PRZYJDŹ DO NAS!

W tym roku mamy dla Was dwie NOWOŚCI: 

 • nie wychodząc z domu możecie się z nami uczyć on-line
 • oddajemy naszym kursantom do dyspozycji nowoczesną platformę e-learningową

PLAN ZAJĘĆ - I SEMESTR 2017/2018

Nasze atuty:

 • doświadczona kadra lektorska
 • zajęcia z dyplomowanymi native speaker’s
 • jedyne w Wielkopolsce centrum egzaminacyjne DELF Prim i DALF C1, C2
 • jedyne w Polsce centrum egzaminacyjne TEF
 • darmowe lekcje wyrównawcze
 • zajęcia dla dzieci
 • bezpłatny dostęp do biblioteki językowej Domu Bretanii
 • dostęp do bogatej oferty kulturalnej Domu Bretanii
 • lokalizacja w sercu miasta

OKAZJA! Zapis na dowolny kurs daje możliwość dostępu do cyfrowej platformy Culturethèque z zasobami multimedialnymi w języku francuskim (e- booki, prasa, film, muzyka). Nieograniczony dostęp na cały rok, za jedyne 30 zł (zamiast 80 zł!)/rok, dzięki współpracy z Instytutem Francuskim w Polsce. Oferta obejmuje również dostęp do materialnych zbiorów Mediatek Instytutu Francuskiego w Warszawie i Krakowie (książki, komiksy, CD, filmy, prasa - wysyłka na koszt czytelnika).

Proponowane kursy językowe:

Jako jedyni w Wielkopolsce, z rekomendacji Ambasady Francji, przeprowadzamy egzaminy państwowe DELF Prim, DELF B2 Junior oraz DALF C1 i C2, a jako jedyni w Polsce – test TEF.