Wystawa fotografii Krismenna „Przyzwyczajając się do ciemności”

15 maja (środa), g.18.00coq (1 sur 1)

Wernisaż wystawy fotografii Krismenna

„Przyzwyczajając się do ciemności…”

 

Krismenn (Christophe le Menn) jest bretońskim wokalistą, raperem, slamerem, beatboxerem, kompozytorem i autorem tekstów piosenek. Wychował się w środowisku związanym z muzyką tradycyjną. Uczył się śpiewu u pieśniarzy starszego pokolenia ze środkowej Bretanii. Stworzył własny styl  śpiewania zwany kan ha beatbox, w którym śpiew bretoński, wykonywany w tradycyjnej technice kan ha diskan, jest wzbogacony o efekty perkusyjne beatboxu oraz o elementy rapu, hip hopu i muzyki elektronicznej. Wydał 2 albumy, w tym jeden w duecie z francuskim mistrzem świata w beatboxie, Alemem.

Wystawa „Przyzwyczajając się do ciemności” („S’habituer à l’obscurité”) prezentuje serię czarno-białych fotografii, cyfrowych i analogowych, zrealizowanych przez Krismenna na potrzeby jego  noszącego ten sam tytuł albumu, wydanego w 2017 roku przez World Village. Są to subiektywne, oniryczne ujęcia miejsc opustoszałych oraz surrealistycznych spotkań w rozmaitych bretońskich zakamarkach. Krismenn, realizując swój projekt fotograficzny, szukał poezji w ciemnych stronach życia.

Krismenn_Alem_citylight_plik_pogladowyWystawa jest wydarzeniem towarzyszącym koncertowi „Krismenn & Alem”, który odbędzie się 16 maja 2018 w Poznaniu.

 

Wystawa czynna do 30.05., w dn.:

pon.-czw. 9.-18.

pt. – 9.-17.

Wstęp wolny