Wieczór legend i pieśni bretońskich z Barbarą Wilińską

262615077_260670762625861_5844949982749859707_n

Wieczór legend i pieśni bretońskich  w wykonaniu Barbary Wilińskiej w ramach XXVIII Dni Bretanii – obejrzyj nagranie koncertu ONLINE

Zapraszamy na muzyczną podróż do dawnej Bretanii – Barbara Wilińska przeniesie publiczność do krainy bretońskich baśni i legend oraz pieśni epickich przy akompaniamencie liry korbowej, suki, dulcymeru i ludowej cytry. 

Spotkamy się na moście i przy śluzach miasta,  które zginęło pod wodą… Podążymy śladami czarodzieja Merlina i  śladem ukrytego skarbu, w cieniu  menhirów, które właśnie udają się w drogę, aby napić się wody….  Wyruszymy  w podróż do miejsca, gdzie przenikają się światy i postaci –  z tego i tamtego świata.

Koncert towarzyszy wystawie prac Barbary Wilińskiej – grafik i obiektów,  inspirowanych dawnymi baśniami, legendami i pieśniami bretońskimi pt. „Opowieści blaszanego koguta”.

Barbara Wilińska – śpiewaczka, multiinstrumentalistka, trenerka głosu,  malarka, kaligrafka. Zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu, śpiewa pieśni średniowieczne z tradycji europejskich, pieśni słowiańskie i bałkańskie, improwizuje głosem. Opowiada i wyśpiewuje historie.  Od wielu lat maluje i  kaligrafuje, co zaowocowało licznymi  wystawami indywidualnymi i udziałem w wystawach zbiorowych.  Swoje umiejętności i zainteresowania wykorzystuje w pracy edukacyjnej i artystycznej poprzez koncerty, udział w projektach indywidualnych i grupowych, prowadzenie regularnych i okazjonalnych warsztatów wokalnych i kaligraficznych oraz zespołów folkowych i  śpiewu tradycyjnego.