Spotkanie świąteczne

images

17.12. (poniedziałek) g. 19.00

Spotkanie świąteczne przyjaciół Domu Bretanii

Podsumowanie roku 2018 i plany kulturalne Domu Bretanii na przyszły rok przy świątecznym poczęstunku.

W programie występ duo

Aleksander Brych (drewniany flet poprzeczny)

& Michał Mazur (buzuki irlandzkie)

Duo to składa się z dwóch wybitnie zdolnych młodych artystów z Wielkopolski. Ich repertuar jest oparty o autorskie kompozycje. W programie m. in. utwory stylizowane, oparte o narodowe tańce polskie.

Instru

Aleksander Brych – flecista, kompozytor. Od lat wykonuje muzykę folkową, koncertuje z wieloma muzykami, inspirując się kulturą różnych stron świata, przede wszystkim krajów bałkańskich, bliskowschodnich i krain celtyckich. Kończy studia kompozycji na Akademii Muzycznej w Łodzi. Jego utwory wykonywane są w kraju i za granicą.

Michał Mazur – multiinstrumentalista, założyciel zespołu Silibrand wykonującego muzykę tradycyjną z obszaru krajów skandynawskich, składającego się z młodych muzyków pochodzących ze Śremu. Interesuje się muzyką folkową z wielu zakątków świata, wykonuje m. in. muzyką irlandzką czy średniowieczną. Obaj muzycy od lat biorą udział w Międzynarodowych Warsztatach Flażoletowych organizowanych przez Dom Bretanii i Stowarzyszenie na Rzecz Efektywnych Metod Umuzykalniania Dzieci i Młodzieży.