Sekrety Pałacu Elizejskiego” – wykład dr Katarzyny Kotowskiej (UG)

29.10. (czwartek) g. 18:00 ONLINE – ZOOMpalais-elysee@ambafrance-cn.org_-1170x866

„Sekrety Pałacu Elizejskiego” – wykład dr Katarzyny Kotowskiej (UG) z cyklu „Paryż – spotkania z historią najsłynniejszego miasta świata.

Jak to się stało, że posiadłość królewskiej kurtyzany Mme de Pompadour jest dzisiaj siedzibą kluczowej osoby w państwie? Pałac Elizejski jako niemy świadek wielkiej i małej historii kryje w swoich komnatach wiele tajemnic, skandali, momentów uniesień i upadków. Naznaczony obecnością kolejnych „Pierwszych Dam” pozostaje niezmiennie w centrum uwagi światowej socjety. Zapraszamy na oprowadzanie z przewodnikiem !

Dr Katarzyna Kotowska – kierownik Zakładu Literatur Romańskich Uniwersytetu Gdańskiego. Historyczka sztuki, autorka licznych artykułów naukowych z dziedziny literatury i pograniczy sztuk wizualnych. Fascynatka historii jednocześnie specjalizująca się w literaturze ostatnich dwudziestu lat. Inicjatorka i spiritus movens projektu Atelier littéraire. Gdańsk. Trzykrotna stypendystka Rządu Francuskiego. Aktualnie pracuje nad monografią francuskiej artystki współczesnej Sophie Calle.

Link do wykładu (ZOOM) – dostępny w czasie rzeczywistym prelekcji, tj. w dn. 29.10 od godz. 18.00.

Wykład odbędzie się online za pośrednictwem aplikacji ZOOM.US pod linkiem https://zoom.us/j/97404943453?pwd=QjI3ak1CcDNZWmtGUGt3akc4eXJ1dz09. Warto wcześniej zainstalować sobie na komputerze/telefonie aplikację Zoom (pobierz TUTAJ) i utworzyć sobie konto, aby w momencie rozpoczęcia wykładu móc z niej korzystać po kliknięciu w powyższy link. Jeśli nie masz aplikacji Zoom, możesz też obejrzeć wykład z poziomu Twojej przeglądarki internetowej, wystarczy po kliknięciu powyższego linku wybrać opcję „Join from your browser”. Aby dołączyć do spotkania w oknie przeglądarki internetowej, należy wtedy nadać sobie jakieś imię/pseudonim i potwierdzić, że nie jest się robotem (Captcha code). Nagranie wykładu będzie potem dostępne przez tydzień na naszej stronie na facebooku: https://www.facebook.com/dom.bretanii/