Koncert Sunna Gunnlaugs Trio – „Songs from Iceland”

23.10. (piątek) g. 19.00 – Transmisja na Facebooku

Koncert Sunna Gunnlaugs Trio
„Songs from Iceland”
sunna-1500x1000-c-default 

W ramach XII Festiwalu Kultur Europy – Islandia

Sunna Gunnlaugs – fortepian
Þorgrimur Jónsson – kontrabas
Scott Mac Lemore- perkusja

Pianistka jazzowa i kompozytorka Sunna Gunnlaugs ma w swym kraju status gwiazdy. Jej Trio (S.Gunnlaugs – fortepian, B.Jónsson – kontrabas, Scott Mac Lemore- perkusja) koncertuje w najlepszych salach Stanów Zjednoczonych, Kanady i Europy, a sygnowane jej nazwiskiem płyty mają światową sprzedaż i docierają na szczyty jazzowych rankingów.

Sunna Gunnlaugs (ur.1970) studiowała jazz w USA, następnie przez ponad dekadę była aktywna na scenie jazzowej Nowego Jorku. W 2005 roku wróciła na Islandię i została dyrektorką artystyczną Reykjavik Jazz Festival. W swej karierze nagrała 11 albumów, współpracowała z wieloma wybitnymi muzykami jazzowymi. Artystka tworzy i wykonuje jazz kontemplacyjny, emanujący islandzkim spokojem, pełen elegancji i dbałości o brzmienie każdego dźwięku. New York Times napisał „Wydaje się, że znakomici muzycy należą obecnie do najbardziej widocznego „towaru eksportowego” Islandii, a pianistka Sunna Gunnlaugs jest dowodem, że jazz jest tak samo częścią muzycznego krajobrazu wyspy, jak pop w wydaniu Björk czy SigurRos”. Trio Sunny Gunnlaugs wykona „Songs from Iceland’, z płyty pod tym tytułem wydanej w 2009 roku.

UWAGA! Koncert miał się odbyć w klubie Blue Note, ale ze względu na postępującą epidemię został odwołany, natomiast odbędzie się na Islandii i będzie przez nas transmitowany na naszym fanpage’u: https://www.facebook.com/dom.bretanii  – dostęp bezpłatny!