Koncert Duo Tristan Le Govic / Tangi Le Hénanff & Manon Albert

le-govic-le-henanff-photo-Erik-Albert-1500x2250

27.11. g. 19.00 – ONLINE – Facebook  

Koncert

Duo Tristan Le Govic / Tangi Le Hénanff

z gościnnym występem Manon Albert (harfa, śpiew)

w hołdzie Kristen Noguès

w ramach XXVII Dni Bretanii

Harfista Tristan Le Govic i basista Tangi Le Hénanff spotkali się w 2013 roku na festiwalu w Niemczech. Dwa lata później utworzyli duo, w którym grają zaaranżowana we współczesny sposób celtycką muzykę tradycyjną, a także swoje kompozycje i improwizacje. Zazwyczaj towarzyszy im perkusista, ale na naszym koncercie do duetu dołączy gościnnie harfistka i śpiewaczka Manon Albert.

Koncert dla polskiej publiczności będzie hołdem artystów dla Kristen Noguès (1952-2007), przedwcześnie zmarłej bretońskiej kompozytorki, harfistki i śpiewaczki, która miała nowatorskie podejście do harfy celtyckiej i muzyki bretońskiej, wyprowadziła je z utrwalonych od zawsze ścieżek w stronę jazzu i muzyki współczesnej. W drugiej części występu usłyszymy kilka kompozycji Kristen zaaranżowanych na harfę i kontrabas oraz śpiew. Duża część twórczości kompozytorskiej Kristen Noguès nie została w ogóle nagrana. Koncert będzie więc rzadką okazją do odkrycia wyjątkowego, subtelnego i onirycznego muzycznego świata tej wybitnej artystki.

Tristan Le Govic, muzyk i muzykolog, który na uniwersytecie Rennes 2 przygotowuje doktorat o twórczości Noguès. Jest wszechstronnie wykształconym harfistą, ukończył konserwatoria muzyczne w Rennes oraz w Nantes, przez rok studiował w Irlandii w klasie harfy celtyckiej. Komponuje muzykę do teatru i filmu. Wydał dwie płyty solowe (2006, 2009), ponadto jedną płytę ze swoim trio (2018) oraz w 2014 płytę „Elva” wspólnie ze szwedzką śpiewaczką Lise Enochsson oraz ze szkockim perkusistą Royem Mohanem Shearerem i irlandzkim kontrabasistą Stuartem Macphersonem, która odniosła sukces artystyczny i komercyjny. Tristan LE Govic gra  m.in. w kwintecie harfowym o nazwie Collectif ARP, który pod dyrekcją św. P. Jacques’a Pellena opracował w 2017 roku program koncertowy wokół Kristen Noguès.

Manon AlbertTangi Le Hénannf jest gitarzystą i kontrabasistą. Występuje m.in. w duecie z akordeonistą Samuelem Le Henannfem, z którym gra jazz, bluesa, a także muzykę latino i flamenco.

 

Manon Albert jest harfistką, śpiewaczką.  Ukończyła konserwatorium muzycznego w Angers. Uczyła się śpiewu m.in. u Germany Giannini i Haïma Isaacsa.

Koncert będzie transmitowany na fanpage’u Domu Bretanii na Facebooku (dostęp bezpłatny).

Posłuchaj!

Dołącz do wydarzenia FB!

Fb