Jean-Charles Guichen Group – koncert

29.11.2019, CK Zamek, Sala Wielka, g. 19.00JC Guichen Breizh An Ankou Yaouank grand angle-5

 

Jean-Charles Guichen Group

Breizh An Ankou

Koncert/fest-noz w ramach XXVI Dni Bretanii

Jean-Charles Guichen jest w Bretanii gitarzystą-legendą. Od blisko 40 lat związany jest z muzyką folkową. Ma łatwo rozpoznawalny wirtuozerski styl gry łączący energetyczną, taneczną rytmikę z piękną tradycyjną melodyką. Obdarzony jest wyjątkową charyzmą sceniczną, za sprawą której nosi przydomek „Guitar hero”.

Gry na gitarze uczył się od dziecka. W wieku 16 lat założył z bratem Fredem, akordeonistą, zespół Ar Re Yaouank, który stał się czołową grupą bretońskiej sceny muzycznej lat 90-tych.  W duecie z bratem jako Frères Guichen nagrali wiele nagradzanych albumów. Występowali na najlepszych festiwalach i w największych salach koncertowych we Francji, odbyli tournée w Azji (Japonia, Tajwan, Indonezja, Kambodża, Tahiti). Freres Guichen kilkakrotnie grali w Polsce.

W 1996 Jean-Charles założył trio z najlepszymi bretońskimi gitarzystami: Jacques’em Pellenem i Soïgiem Sibérilem. Występował z Alanem Stivellem, Denezem Prigentem, Didier Lockwoodem.

Jean-Charles Guichen w swej karierze zagrał ponad 2000 koncertów. Jest bywalcem największych festiwali muzycznych w Bretanii i Francji. Kilkakrotnie grał w Polsce, również w Poznaniu. Wydał   4 solowe albumy. Jego ostatni projekt, Solo de l’Ankou nawiązujący do bretońskich korzeni Artysty i inspirowany legendami Bretanii (Ankou to legendarna postać Śmierci), cieszy się ogromnym powodzeniem. Muzyk zagrał go solo m.in. przed 8-tysięczną publicznością festiwalu Yaouank  w Rennes i 10-tysięczną publicznością w Breście. Jeszcze więcej mocy temu projektowi doda obecność na scenie czwórki muzyków rockowych i tradycyjnych, z którymi wystąpi w Poznaniu:

Jean-Charles Guichen – gitara elektroakustyczna

Claire Mocquard – skrzypce

Malo Carvou – flety

Olivier Carole – bas

Mickaël Bourdois – perkusja

 

Dla miłośników tańców bretońskich zapewniona będzie przestrzeń do tańca!

 

Bilety 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)

Sprzedaż: Bilety24.pl, CIK, kasa CK Zamek, Dom Bretanii

 

Współorganizator koncertu: Centrum Kultury Zamek