Film „Szkolne życie”

La vie scolaire13.06 (poniedziałek) g. 18.00 Dom Bretanii

Projekcja filmu „Szkolne życie” reż. Grand Corps Malade, Mehdi Idir, 111’ (2019)

Samia, świeżo upieczona szkolna pedagog, przyjeżdża do pracy w gimnazjum w podparyskim Saint-Denis, gdzie zetknie się z trudną, wieloetniczną młodzieżą z ubogich rodzin. Mimo codziennych problemów, uczniowie, jak i pracownicy szkoły, są pełni życia i humoru. Walcząca z własnymi demonami Samia poświęci całą swoją energię, żeby im towarzyszyć w szkolnych zmaganiach i aby pomóc w szczególności Yanisowi, inteligentnemu, choć pozbawionemu ambicji, nieokrzesanemu nastolatkowi, w którym widzi duży potencjał.

Ten świeży, głeboki i pełen czułości wobec bohaterów komediodramat zebrał we Francji świetne recenzje. Był nominowany do kilku nagród filmowych.

Film został zrealizowany przez wybitnego francuskiego slamera i poetę Grand Corps Malade oraz Mehdiego Idira. Debiut filmowy tego reżyserskiego duetu pt. „Pacjenci”, oparty na faktach z życia Grand Corps Malade również został bardzo doceniony przez krytykę.

Wstęp wolny!

Film udostępniony przez Instytut Francuski w Polsce.

Film z polskimi napisami

Zapraszamy również GRUPY SZKOLNE na bezpłatne seanse klasowe w Domu Bretanii w indywidualnie ustalonym terminie (w czerwcu), z pogadanką o filmie, z akcentem na problematykę determinizmu społecznego oraz wielokulturowości w szkole.