Spektakl muzyczny pt. „Dziwaczki” – Duo du Bas

Duo du Bas - Dziwaczki_Fot. Serj Philouze

Fot. Serj Philouze

09.09. (środa) g. 19.00 Pałac Działyńskich & online

Spektakl muzyczny pt. „Dziwaczki” w wykonaniu Duo du Bas

Spektakl muzyczny „Dziwaczki” („Les Géantes”) jest ekstrawaganckim „spektaklem drogi”, w którym śpiewaczki z Duo du Bas z Bretanii opowiadają w autorskich piosenkach o swoich spotkaniach z niezwykłymi kobietami. Artystki przedstawiają w fantazyjny, niemal baśniowy sposób zaskakujące światy fascynujących starych kobiet, które napotkały na swojej drodze, a których cechą wspólną jest … nieszkodliwe szaleństwo wyrażające się poprzez nietypową pasję czy dziecinne kaprysy. Wśród siedmiu prezentowanych osobliwych kobiet z różnych stron świata poznamy kolekcjonerkę lalek z bretońskich gór, garbatą, stroniącą od ludzi staruszkę z portu Douarnenez obwieszoną reklamówkami z dobytkiem, pustelniczkę żyjącą w jaskini w Aragonii czy starą ciotkę z Kraju Basków dzielącą dom z 25 kotami, której marzeniem było zostać aktorką w Paryżu… I my mamy w naszym otoczeniu takie dziwaczki. Artystki poznały swoje bohaterki, nierzadko wyobcowane i nieprzystępne dla obcych, i niejako oswoiły je poprzez rozmowy przy wspólnym przygotowaniu posiłków.

Śpiewaczki z Duo du Bas z silnymi, pełnymi ekspresji głosami tworzą inspirujący, pełen energii  i czaru muzyczny obraz kobiecej ekstrawagancji.

Duo Du Bas to dwie pomysłowe wokalistki z Douarnenez w Bretanii. Elsa Corre jest Bretonką, a Hélène Jacquelot Baskijką. Ich pasją jest muzyka tradycyjna. Inspirują się różnorodnymi wpływami, tworząc autorskie piosenki opowiadające w różnych językach ciekawe historie. Swoje piosenki traktują jak dania kulinarne, łączące wiele smaków i aromatów. Kuchnia, która jest też najczęściej scenerią ich spektakli, to również miejsce spotkań i kobiecych rozmów. Artystki eksplorują świat kuchni w sferze dźwięków, grając na garnkach, naczyniach i innych przedmiotach z życia codziennego, co daje oryginalne efekty muzyczne i rytmiczne, zaskakujące i zachwycające widzów.

Bilety: 5 zł – Sprzedaż: bilety24.pl

Spektakl będzie transmitowany na żywo online na fanpage’u Domu Bretanii na Facebooku.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=13QRcdExe3g

WAŻNE!!!

Informujemy, że podczas spektaklu obowiązują wytyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla imprez kulturalnych w trakcie epidemii sars-cov-2.

Informacje w zakresie bezpieczeństwa epidemicznego:

  • widzowie zobowiązani są do noszenia własnej maseczki przez cały czas przebywania w miejscu przedstawienia, tj. w Pałacu Działyńskich
  • na widowni zostanie zapewniona bezpieczna odległość między widzami. Układu krzeseł nie wolno zmieniać. Ilość uczestników koncertu jest ograniczona.
  • przed wejściem na salę i po wyjściu z niej należy zdezynfekować dłonie – zapewniamy płyn dezynfekujący do rąk.
  • uczestnicy imprezy oświadczają, że nie są zakażeni ani nie przebywają na kwarantannie ani pod nadzorem epidemicznym.

Udział w spektaklu oznacza akceptację powyższych warunków.