Wystawa Etiou – Rennes/Poznan. Szkice miejskie

Wystawa czynna do 29 września od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00

Wstęp wolny

Etiou

Rennes/Poznań. Szkice miejskie

 Colombnem

Mieszkający w Rennes Etiou jest przedstawicielem urban sketchingu – ruchu istniejącego od 2007 roku, skupiającego profesjonalistów i amatorów-pasjonatów rysowania na żywo (dowolną techniką) scen ulicznych, przechodniów, architektury, scen z kawiarń. Rysownik, uważny obserwator i kreatywny artysta, nie tylko rejestruje miejsce, ale także daje upust swojej bogatej wyobraźni. Dodaje swoim dziełom aurę poezji i bajkowości, co czyni je niepowtarzalnymi. W swoich pracach oddaje puls życia mieszkańców miasta. Wystawa obejmuje scenki z Rennes i Poznania.

Etiou odbędzie bowiem w Poznaniu w pierwszej połowie lipca 2-tygodniową rezydencję, podczas której będzie rysował życie miasta i portrety spotkanych mieszkańców Poznania. Będą do niego dołączać na wspólne uliczne sesje rysunkowe „skeczyści” z Poznania.

Wystawa  jest kontynuacją projektu fotograficznego „Poznań i Rennes – Miasta w ruchu” (2013 ,2016), realizowanego we współpracy z Association de Jumelage Rennes-Poznan, który wsparły Miasta Poznań i Rennes. Projekt obejmował m.in. 2 rezydencje artystyczne fotografów: Michela Ogiera w  Poznaniu i Macieja Kuszeli w Rennes i wystawy w obu miastach.

Etiou (prawdziwe nazwisko: Etienne Fichaux, ur. 1977) – artysta plastyk z Rennes o wykształceniu uniwersyteckim z zakresu lingwistyki stosowanej, socjologii i nauki o informacji (obronił rozprawę doktorską o designie jako narzędziu komunikacji między sztuką a przemysłem). Maluje i rysuje od dzieciństwa. Od kilku lat koncentruje swoje działania na  urban sketchingu. 

 

 Etiou - plakat wystawy

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz