Fest-noz z duo Gloaguen / Le Hénaff

Sobota 30.09.

Blue Note Jazz Club, godz. 20.30

Fest- noz (tradycyjna potańcówka bretońska) z duo Gloaguen/Le Hénaff z Bretanii

Tristan Gloaguen (saksofon) / Hyacinthe Le Hénaff (akordeon diatoniczny)

Wstęp wolny!

12654690_1093029940741477_1811143993875719717_n

Duet Gloaguen / Le Hénaff istnieje od 3 lat. Już w pierwszym roku działalności wygrał konkurs wykonawców tradycyjnych w Gourin (Mistrzostwa Bretanii w Muzyce i Tańcach Tradycyjnych). Artyści specjalizują się w muzyce tanecznej z bretońskiej Kornwalii.  Ich interpretacje gawotów i jabadao tryskają energią i wciągają  do tańca.

Tristan Gloaguen swoją przygodę z muzyką rozpoczął od nauki gry na bombardzie, tradycyjnym instrumencie bretońskim u Hervé Irvoasa. Jednocześnie uczył się tańców bretońskich u Iffiga Chateauneufa. Grał w bagadzie An Arvorig, a następnie poświęcił się grze w duetach. Od niemal 20 lat grywa na fest-nozach (tradycyjnych potańcówkach bretońskich).

Hyacinthe Le Hénaff jest akordeonistą z Finistère. Grał w kole celtyckim Kerfeunteun, w zespole HIPY, w duecie z Malo Kervernem, ale wykonuje także współczesną muzykę rozrywkową z FDB (reggae), 4 pistes (piosenka zaangażowana) i grywa solo jako Hyacinthe Mac Hénaff (reggae groove). Uczy gry na akordeonie diatonicznym.

Impreza odbywa się w ramach warsztatów tańców bretońskich prowadzonych przez Tristana Gloaguena, organizowanych przez Dom Bretanii.

Dofinansowano ze środków budżetu Miasta PoznaniaLOGO_POZNAN_PL_RGB_bz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz