Wydarzenia kulturalne

Witamy w nowym sezonie. Zachęcamy do zapisów na kursy językowe, które ruszają w październiku, a tymczasem mamy dla Państwa kilka propozycji kulturalnych. We wrześniu zapraszamy na film o zabarwieniu trochę wakacyjnym pt. "Domek na kółkach", historia dwóch kolegów pragnących spełnić marzenie z młodości i wyruszyć w podróż życiową kamperem. W czwartek 22.09 wernisaż wystawy zdjęć  autorstwa Justyny Jankowskej oraz Jeana-Jacques'a Philipa, ilustrujących społeczny projekt "Dolina Świętych" - skupisko granitowych posągów lokalnych świętych w Bretanii (Carnoët). Zapraszamy też 29.09 p 18.00 na wykład Elżbiety Dolińskiej z cyklu Portugalomania o historii i znaczeniu barw narodowych Portugalii i Brazylii . Szczegółowy wrześniowy program

Zachęcamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym do udziału w KONKURSIE PLASTYCZNYM

Zapraszamy też do Biblioteki Domu Bretanii!

 

Kursy językowe i egzaminy

Trwają zapisy na kursy językowe na I semestr roku szkolnego 2016/2017.

Plan zajęć/cennik - Kontakt

Od ponad 20 lat specjalizujemy się w nauce języków romańskich.

Nasze atuty:

  • doświadczona kadra lektorska
  • zajęcia z dyplomowanymi native speaker’s
  • egzaminy państwowe z języka francuskiego
  • darmowe lekcje wyrównawcze
  • zajęcia dla dzieci
  • bezpłatny dostęp do biblioteki językowej Domu Bretanii
  • dostęp do bogatej oferty kulturalnej Domu Bretanii
  • lokalizacja w sercu miasta

Nowość! Zapis na dowolny kurs daje możliwość dostępu do cyfrowej platformy Culturethèque z zasobami multimedialnymi w języku francuskim (głównie e-booki, w tym również komiksy, prasa- 350 czasopism!, filmy, muzyka... - nieograniczony dostęp!) w specjalnej cenie - jedynie 30 zł/rok (dzięki współpracy z Mediateką Instytutu Francuskiego w Warszawie umożliwiającą w ramach tej oferty również dostęp do swoich materialnych zbiorów drogą pocztową).

Proponowane języki:

Jako jedyni w Wielkopolsce, z rekomendacji Ambasady Francji, przeprowadzamy egzaminy państwowe DELF Prim, DELF B2 Junior oraz DALF C1 i C2, a jako jedyni w Polsce – test TEF.